Dodał: |
Oceń: 1 0

/ fot.: By Steven Gerner - Flickr: Holi / Festival of Colors 2013, CC BY-SA 2.0 / źródło: https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=29394145

Holi - hinduskie świętowanie wiosny, zwane także festiwalem kolorów zawita do Poznania.

Holi - hinduskie świętowanie wiosny, zwane także festiwalem kolorów stało się popularne na całym świecie.
Wywodzi się z Indii i Nepalu, gdzie obchodzone jest w dzień pełni księżyca w miesiącu phalguna (przełom lutego i marca).

Głównym puntem obchodów jest karnawał kolorów, podczas którego uczestnicy obrzucają się kolorowymi proszkami i oblewają wody. Kolorowe farby oznaczają różnorodność, wydarzenie to bowiem jest otwarte dla każdego bez względu na pochodzenie i religię. To święto wybaczenia i nowego początku.

W Poznaniu odbędzie się kolejna edycja święta, które obchodzone jest w 40 polskich miastach.
Wstęp bezpłatny.

KIEDY: 6 sierpień 2016
GODZINA: 17:00
GDZIE:
Polana Harcerza, ul. Arcybiskupa Antoniego Baraniaka, Poznań
ORGANIZATOR: Holi Day Poland

Skomentuj

Projekt ‘MIEJSKI SYSTEM INFORMACYJNY I AKTYWIZACYJNY DLA MIGRANTÓW’ jest współfinansowany z Programu Krajowego Funduszu Azylu, Migracji i Integracji oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

Projekt LOKALNE MIĘDZYSEKTOROWE POLITYKI NA RZECZ INTEGRACJI IMIGRANTÓW realizowany był w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.

Projekt LOKALNE POLITYKI MIGRACYJNE - MIĘDZYNARODOWA WYMIANA DOŚWIADCZEŃ W ZARZĄDZANIU MIGRACJAMI W MIASTACH był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

Projekt LOKALNE MIĘDZYSEKTOROWE POLITYKI NA RZECZ INTEGRACJI IMIGRANTÓW był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

Projekt ‘WARSZAWSKIE CENTRUM WIELOKULTUROWE’ był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

LOKALNE MIĘDZYSEKTOROWE POLITYKI NA RZECZ INTEGRACJI IMIGRANTÓW Projekt realizowany był przy wsparciu Szwajcarii w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.