Dodał: |
Aktualizacja: |
Oceń: 0 0

Multicultural Day at Madalina / Dzień Międzykulturowy na Madalinie.

Stowarzyszenie Antropologów Kultury Etnosfera i Fundacja Kreaktywator zapraszają do udziału w Dniu Międzykulturowym na Madalinie.

Program:

12:15 Czytanie gruzińskich baśni dla dzieci:
            „O biedaku i trzech owocach granatu” i „ Cud dziewczyna z dalekiej krainy Nigozeti”

13:00 Spotkanie z palestyńskim muzykiem Nidalem Kalbonehem, prowadzenie Maria Czarnecka
             połączone z mini- koncertem na oud

Nidal Kalboneh – wywodzący się z Palestyny muzyk i tancerz. Absolwent The Edward Said National Conservatory of Music oraz Toronto College of Music. Był nauczycielem muzyki w mieście Nablus (Zachodni Brzeg), wraz ze swoim zespołem grał koncerty i prowadził warsztaty muzyczne w wielu miejscach w Europie. Do Polski przyjechał jako wolontariusz, uczy muzyki i tańca dzieci oraz niepełnosprawnych studentów. Planuje zostać w Poznaniu na dłużej i dalej rozwijać swoją pracę z niepełnosprawnymi.

Oud - instrument strunowy uważany za przodka lutni, nazywany również lutnią arabską bądź lutnią perską. Wywodzi się z okolic Morza Śródziemnego i Bliskiego Wschodu. W krajach arabskich oud jest równie popularny jak gitara czy pianino w krajach europejskich.

14:00 Gra w bule, tradycyjną francuską grę towarzyską

14:30 Międzykulturowe warsztaty dla dzieci na podstawie książki EMIGRACJA José Manuel Mateo.

Chłopiec z meksykańskiej wsi wraz z rodziną emigruje do Stanów Zjednoczonych.
Dlaczego musiał wyruszyć w drogę? Jakie niebezpieczeństwa go czekają? Czy uda mu się dotrzeć do celu? Co czeka go w nowym kraju?

Warsztaty dla dzieci dotyczące zjawiska migracji na podstawie bestselerowej książki Emigracja José Manuel Mateo której grafika została stworzona na papierze amate. Podczas warsztatów poznamy historię migrujących dzieci, porozmawiamy o innym świecie, postaramy się wspólnie zastanowić nad złożonością świata.

15:00 Warsztaty kaligrafii arabskiej dla dzieci / Muzułmańskie Centrum Kulturalno Oświatowe

16:00 Koncert Osoka

Osoka – wywodzący się z Nigerii wokalista, dj, tancerz. Sam pisze teksty swoich piosenek, tworząc wyjątkowy styl. Piosenki napisane są w języku angielskim oraz powszechnym w Nigerii i innych krajach afrykańskich języku broken english.
Swoją karierę muzyczną zaczynał z zespołem w 2013 roku. W tym samym roku zespół zdobył trzecie miejsce w konkursie Discovered by Good Time Radio. Występował na festiwalu Polibuda Open Air oraz na finale WOŚP.
Nowy projekt Osoka to zupełnie nowe, niespotykane brzmienie. Style muzyczne jakie reprezentuje Osoka to Afro House i Afro Beat. Przy jego tworzeniu Osoka współpracuje z najlepszymi producentami, dj-ami oraz tancerzami, którzy sprawiają ,że jego koncerty są eksplozją pozytywnej energii. https://www.youtube.com/watch?v=sfYDVn3c5G4

17:00 warsztaty jogi

KIEDY: 14 sierpień 2016
GODZINY: 12:15 - 19:00
GDZIE:
Madalina (stara zajezdnia tramwajowa), ul. Madalińskiego, Poznań
ORGANIZATOR: Stowarzyszenie Antropologów Kultury Etnosfera, Fundacja Kreaktywator

Skomentuj

Projekt ‘MIEJSKI SYSTEM INFORMACYJNY I AKTYWIZACYJNY DLA MIGRANTÓW’ jest współfinansowany z Programu Krajowego Funduszu Azylu, Migracji i Integracji oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

Projekt LOKALNE MIĘDZYSEKTOROWE POLITYKI NA RZECZ INTEGRACJI IMIGRANTÓW realizowany był w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.

Projekt LOKALNE POLITYKI MIGRACYJNE - MIĘDZYNARODOWA WYMIANA DOŚWIADCZEŃ W ZARZĄDZANIU MIGRACJAMI W MIASTACH był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

Projekt LOKALNE MIĘDZYSEKTOROWE POLITYKI NA RZECZ INTEGRACJI IMIGRANTÓW był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

Projekt ‘WARSZAWSKIE CENTRUM WIELOKULTUROWE’ był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

LOKALNE MIĘDZYSEKTOROWE POLITYKI NA RZECZ INTEGRACJI IMIGRANTÓW Projekt realizowany był przy wsparciu Szwajcarii w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.