Dodał: |
Oceń: 0 0

Akcja Gość-Inność została zorganizowana przez Annę Alboth, autorkę znanego bloga podróżniczego The Family Without Borders. Ludzie z całej Polski zbierali dla uchodźców z Berlina śpiwory razem z kartką z miłymi słowami; ciepłe, tworzące dla ludzi, którzy musieli opuścić swoje kraj

e zamieszkania, którzy od wielu dni są w drodze, namiastkę domu. Do Berlina spłynęło już 1300 śpiworów i kartek z całej Polski! Jednak coraz więcej uchodźców przybywa do Berlina i lista potrzeb rośnie, a więc nadal zbieramy! Co? Wciąż śpiwory! (koniecznie z karteczkami), ale też: małe opakowania kosmetyków (szampony, żele, pasty, małe – bo łatwe w transporcie, uchodźcy noszą ze sobą cały dobytek), pieluchy jednorazowe, mokre chusteczki, torby i plecaki oraz książki po arabsku i persku oraz książki do nauki niemieckiego. Czekamy na Was w godzinach otwarcia MIP: pon. 14-20, wt 14-20, śr 14-20, czw. 10-16, pt. 10-16. Bardzo dziękujemy za okazaną pomoc!

Więcej o akcji: http://thefamilywithoutborders.com/pl/akcja-gosc-innosc-pomoz-uchodzcom-2015-09-09/

Relacja z pierwszego transportu śpiworów uzbieranych w Migrant Info Point do Berlina: https://www.facebook.com/hanna.cheda/media_set?set=a.10153620477120421.1073741832.575495420&type=3&pnref=story

Wydarzenie na facebooku: https://www.facebook.com/events/1813252485568460/

Skomentuj

Projekt ‘MIEJSKI SYSTEM INFORMACYJNY I AKTYWIZACYJNY DLA MIGRANTÓW’ jest współfinansowany z Programu Krajowego Funduszu Azylu, Migracji i Integracji oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

Projekt LOKALNE MIĘDZYSEKTOROWE POLITYKI NA RZECZ INTEGRACJI IMIGRANTÓW realizowany był w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.

Projekt LOKALNE POLITYKI MIGRACYJNE - MIĘDZYNARODOWA WYMIANA DOŚWIADCZEŃ W ZARZĄDZANIU MIGRACJAMI W MIASTACH był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

Projekt LOKALNE MIĘDZYSEKTOROWE POLITYKI NA RZECZ INTEGRACJI IMIGRANTÓW był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

Projekt ‘WARSZAWSKIE CENTRUM WIELOKULTUROWE’ był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

LOKALNE MIĘDZYSEKTOROWE POLITYKI NA RZECZ INTEGRACJI IMIGRANTÓW Projekt realizowany był przy wsparciu Szwajcarii w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.