Dodał: |
Oceń: 0 0

MIESZKANIA


Znalezienie lokum w przystępnej cenie może być trudnym wyzwaniem. Rzadko kogo stać aby samodzielnie wynająć mieszkanie – łatwiej jest wynająć pokój. W tym przypadku jednak, będziemy musieli dzielić przestrzeń z kimś kogo nie znamy – w lepszym przypadku możemy wynająć mieszkanie ze znajomymi. Bez względu na indywidualną sytuację, na poszukiwanie mieszkania zawsze trzeba poświęcić trochę czasu.
W Internecie można znaleźć oferty umieszczane przez właściciela danej nieruchomości – oznacza to, że nie musisz korzystać z pośrednictwa, ale możesz też trafić na agencję nieruchomości, pośredniczącą w wynajmie. 
Najbardziej rozpowszechnione portale, na których znajdują się bezpośrednie oferty:

Gumtree

OLX

Agencje nieruchomości pośredniczą w wynajmie, co wiąże się z dodatkowymi kosztami. Na stronach agencji znajdziesz szeroką ofertę.
Możesz też znaleźć na facebooku grupy takie jak: Nieformalna grupa Wildecka czy Nieformalna grupa Jeżycka. Tam można znaleźć oferty mieszkań bez pośredników oraz inne pożyteczne informacje związane z dzielnicą Wilda czy Jeżyce.

Należy zwrócić uwagę na to, że koszt wynajmu mieszkania często nie uwzględnia kosztów opłat za prąd/gaz, wodę, wywóz śmieci, opłaty za internet etc. Zawsze więc dopytuj szczegółowo o koszty utrzymania mieszkania zanim zdecydujesz się podpisanie umowy najmu.

Skomentuj

Projekt ‘MIEJSKI SYSTEM INFORMACYJNY I AKTYWIZACYJNY DLA MIGRANTÓW’ jest współfinansowany z Programu Krajowego Funduszu Azylu, Migracji i Integracji oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

Projekt LOKALNE MIĘDZYSEKTOROWE POLITYKI NA RZECZ INTEGRACJI IMIGRANTÓW realizowany był w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.

Projekt LOKALNE POLITYKI MIGRACYJNE - MIĘDZYNARODOWA WYMIANA DOŚWIADCZEŃ W ZARZĄDZANIU MIGRACJAMI W MIASTACH był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

Projekt LOKALNE MIĘDZYSEKTOROWE POLITYKI NA RZECZ INTEGRACJI IMIGRANTÓW był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

Projekt ‘WARSZAWSKIE CENTRUM WIELOKULTUROWE’ był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

LOKALNE MIĘDZYSEKTOROWE POLITYKI NA RZECZ INTEGRACJI IMIGRANTÓW Projekt realizowany był przy wsparciu Szwajcarii w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.